Nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

I. NAZWA USŁUGI:

Nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 

II. PODSTAWA PRAWNA:

art. 19, art. 29 i art. 30 ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2019, poz. 25)

§ 2 ust. 2 rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 15 grudnia 2004 r. w sprawie szczegółowego trybu postępowania w sprawach o nadanie orderów i odznaczeń oraz wzorów odpowiednich dokumentów (Dz. U. z 2004 r., poz. 2743 z późn.zm.).

 

III. WYMAGANE DOKUMENTY:

Aktualne dowody osobiste jubilatów.

Wniosek o nadanie medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.

 

IV. OPŁATY:

 Złożony wniosek nie podlega opłacie skarbowej.

 

V. TERMIN ZAŁATWIENIA SPRAWY:

 Wniosek o nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Urząd Stanu Cywilnego przekazuje do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, który kolejno trafia do

Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Po rozpatrzeniu wniosku, w terminie (średnio) około sześciu miesięcy od daty złożenia wniosku w Urzędzie Stanu Cywilnego, Jubilaci otrzymują legitymacje od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadaniu Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medal w imieniu Prezydenta RP wręcza Burmistrz Mieroszowa. Ceremonia wręczenia medali odbywa się raz w roku na przełomie miesiąca października-listopada br. W trakcie uroczystości przewidziany jest poczęstunek dla Jubilatów.

 

VI. TRYB ODWOŁAWCZY:

Nie przysługuje.

 

MIEJSCE ZAŁATWIENIA SPRAWY:

Urząd Stanu Cywilnego w Mieroszowie

ul. Plac Niepodległości 1

58-350 Mieroszów

tel. 74 30 30 003 , parter - pokój nr 2

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

godziny pracy:

poniedziałek, wtorek, czwartek od 7:30 do 15:30

środa od 7:30 do 16:30

piątek od 7:30 do 14:30

 

VIII. UWAGI:

Odznaczeni Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie mogą być małżonkowie,którzy przeżyli 50 lat w jednym związku małżeńskim. Zgłoszenie jubileuszu należy dokonać do 30 marca w roku kalendarzowym, w którym przypada 50 rocznica zawarcia związku małżeńskiego. Urząd Stanu Cywilnego w Mieroszowie organizuje jubileusz z okazji 50 – lecia pożycia małżeńskiego dla par, które są zameldowane na terenie gminy Mieroszów bez względu na miejscowość, w której zawierały związek małżeński.